Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

           Vážení přátele,

 

                      u příležitosti vstupu České republiky do Evropské unie, bylo v loňskem roce uspořádáno mnoho kulturních, sportovních, a dalších akci, jejíchž hlavním účelem bylo upevnit mír, porozumění  a přátelství nejen mezi evropskými národy.

                    Vzhledem k tomu, že poštovní holubi jsou jíž odedávna  považování v našich zeměpisných polohách za symbol míru a přátelství, byl v roce 2004 u příležitosti vstupu naši republiky do EU, uspořádán  1. ročník takové pohárové soutěže CH P H, která by nám každým dalším rokem i ve Slezsku připomínala nejen toto význame výročí, ale upevňovala i významné hodnoty, jako jsou právě mír a přátelství. Proto také soutěžní podmínky jednotlivých pohárových závodu byly stanovené tak, aby se jí mohli účastnit všichni chovatele poštovních holubu bez rozdílu a aby i chovatele z minimálním počtem holubu ( 3 ) mohli v soutěži účinně konkurovat takzvaným velkochovatelům, kteří chovají 100, 200, nebo i více holubu a tyto počty i nadále navyšují především proto, že v jejích dosavadních obdobných soutěžích můžou bodovat všechny (!!!) jejích holubi.  Původně cela soutěž byla připravena tak, aby se jí mohli zúčastnit i všichni  registrováni chovatele třinecko - jablunkovského regionu zdarma ( přes 100 členu ) a aby jejích obdobná soutěž nebyla žádným způsobem narušena. (Proto také místo klasických konstatovacich hodin byly použité mobilní telefony.) Tím, že OS CHPH Třinec  na poslední chvíli odmítla přepravu poštovních holubu na jednotlivé závody, (a volné místa měla ! ) vznikly  značné problémy nejen finančního charakteru. Hned úvodní závod musel byt odložen. Bylo nutné narychlo zhotovit novy přepravní box, zajistit náhradního přepravce, a vybrat finanční prostředky od soutěžících na přepravu holubu (pouze na benzin, přepravce byl zdarma.) I  přes tyto a mnohé další obdobné problémy se však soutěž povedlo alespoň v náhradní a zkrácené  podobě zdárně uskutečnit.

                       Všechno nasvědčuje tomu,  že tato nova  soutěž má před sebou dlouholetou perspektivu a postupně se stane  pro všechny účastníky i  příjemnou  tradici.   

           Pavel Bocek ( pořadatel 2004)